Reklamní polepy lze z automobilů ve většině případů snadno odstranit. Je však žádoucí, aby odstranění fólie provedla specializovaná firma, která má v oboru dostatečné zkušenosti a díky speciálním prostředkům odstraní fólii bez poškození laku. Lak na karosérii tedy zůstane ve stejném stavu jako před polepením vozu.

K samotnému odstranění polepů z auta je nutné použít horkovzdušnou techniku, vhodné chemické přípravky a speciální škrabku, u které nehrozí žádné řezy do laku. Teplem dochází ke zjemnění fólie a lepidla, které lze následně opatrně strhnout. Tento způsob odstranění fólií je velmi šetrný k laku karosérie i autosklům. Na odstranění zbytků lepidla z fólie, která zůstala uchycena na karosérii, se používá speciální odstraňovač lepidel.

Demontáž polepu vozidla je náročnější v případě, že byla na polep použita nekvalitní fólie nebo fólie, která není určena pro polep automobilů. V tomto případě může být odstranění fólie natolik složité, že může dojít k poškození laku, antény nebo vyhřívání zadního skla. V horším případě nelze fólii či lepidlo z karosérie odstranit vůbec. Se stejnými problémy se můžeme setkat i tehdy, pokud se do sundání fólie pustíme vlastními silami. Vždy je tedy výhodnější se obrátit na společnost, která polepení vozu realizovala, popř. má s odstraněním autofólií zkušenosti.


Netroufáte si na odstranění polepů z auta? Stavte se k nám, my se Vám o odstranění postaráme. Ozvěte se a společně domluvíme termín –